Święta, święta i po świętach. Co zostało? Na szczęście zdjęcia :)

W internetach pełno memów o tym jak to jesteśmy pełni, okrąglutcy po odejściu od stołów. Może tak, może nie. Ja tam nawet kilogram urwałem, udało się. Ale jakby nie było, niezaprzeczalnie TE święta, na które tak czekamy cały rok, odeszły do historii.

Przy odrobinie szczęścia daliśmy prezenty, które jeszcze długo będą cieszyć, być może ostatnie słoiki lub ciasto wyciągamy z lodówki, ale czy nam się to podoba czy nie, pozamiatane.

Były święta, można powiedzieć. Ja mam po nich na szczęście kilkanaście MB dobrych wspomnień.

Dzisiaj te zdjęcia odświeżają moją zawodną pamięć, mogę podesłać te kadry i obrazki moim rodzicom, którzy spędzali je w innym miejscu, mogę z nich zrobić sobie obraz na ścianę.

Może pamiętacie jak Was namawiałem do tego, żeby robić dobre zdjęcia w te święta. Mam nadzieję, że posłuchaliście 🙂

W tym roku Wigilię spędziłem w domu rodzinnym Marty, Mamy mojej wnusi Juli. Cudowna rodzina, gromadnie przy stole, a wcześniej – 4 pokolenia kobiet krzątające się po kuchni.

Och. Bardzo mnie rozczulił widok Juli w chuście, z Martą mieszającą barszcz w parującym i pachnącym kosmosie świątecznej kuchni pełnej kobiet. 

Z wnusią się zaprzyjaźniamy. Powoli, ale zdecydowanie idzie nam to coraz lepiej.

Nie dość, że coraz mniej dziwi się dziadkowemu Nikonowi, to czasem mnie dotknie ciekawie, a i da się już trochę ponosić na rękach.

Jako fotograf, wyczulony jestem na zmiany jakie w niej zachodzą „portretowo”.

Bo wiecie, mały bebiś bardzo słodki jest, moje koleżanki robią w tym czasie te wszystkie urocze sesje w czapeczkach, kwiatkach itepe. Ja tego nie potrafię.

Ale… jak Jula na mnie popatrzyła jak na tym zdjęciu obok… O! To jest to. Takich zdjęć z tym „czymś”, ważnych, nie słodkich, chcę jej i jej cudownym rodzicom i rodzinie zrobić jeszcze jak najwięcej…

Jednego jestem pewien, ja będę zawsze miał aparat gotowy. Bo warto łapać te chwile, przecież zanim się zorientujemy, Ona zaraz będzie tańczyć z Nim na swoim ślubie 🙂

Znowu to powiem – zdjęcia są ważne. Róbcie je jak najlepiej 🙂 W razie czego, pomogę