NGPoland 2016. Angular. Takie konferencje to ja rozumiem :)

jpg_2733-editJuż wyjaśniam skąd mój zachwyt. Wcale nie dlatego, że zostałem poproszony o fotograficzne dokumentowanie tej konferencji. Ani dlatego, że imprezę przygotował mój stary, dobry znajomy jeszcze z czasów „Orendża”, Darek Kalbarczyk 🙂

Dlatego drodzy Państwo, że jeszcze nigdy nie widziałem eventu typu konferencja, na którym od rana do późnego wieczora (wystrzały i konfetti były mniej więcej o 19:30) słuchacze nie tylko nie przeglądali Fejsbuka na swoich komórkach, ale rzetelnie słuchali prezentacji i… siedzieli do samego końca.

jpg_2907-editPrzyznacie, że to nieczęsty widok. Tym większe brawa za fantastyczne przygotowanie programu, zaproszenie właściwych guru na scenę, dostarczenie pizzy dla 700 osób w punkt (jak się dowiedziałem, produkcją zajęło się w jednym czasie 18 pizzerii pewnej warszawskiej sieci :), że nie wspomnę o darmowym Red Bullu o strategicznej porze 🙂

Może to jest specyfika branży, może ten cały Angular taki fajny, a może fakt, że pewnie większość uczestników albo zapłaciła za miejsce z własnej kieszeni, albo mądrze wykorzystuje takie okazje do podniesienia swojego zawodowego rzemiosła na jeszcze wyższy, czytaj – lepiej opłacany poziom.

raw_3469-editBo że nadeszły złote czasy dla dobrych informatyków a przede wszystkim programistów nie trzeba przekonywać. Na pewno ludzi z branży. Fajnie o tym opowiadał Paweł Zdziech z 7N, a slajdy z $$$ i wynikami badań utwierdzały ostatnich niedowiarków, że „droga słuszna”. 

Może to miejsce pozwalające na zaczerpnięcie świeżego powietrza, może to program konferencji z odpowiednio dobraną ilością przerw, może to adrenalina bo jednak człowiek w pracy, ale 10 godzin minęło nie wiadomo kiedy. Z pierwszej ręki wiem, że w 2017 odbędzie się druga edycja.

Już dzisiaj ściskam palce za powodzenie. Nie mam wątpliwości, że Darek i Emilia dadzą radę. Zrobić ją lepiej będzie trudno, ale wystarczy moim skromnym zdaniem, żeby nie było gorzej. Już się nie mogę doczekać.

A dla wszystkich poniżej garść fotek–impresji z tej imprezy. Więcej zapewne na stronie organizatora, o tutaj 🙂