Masz fajne, rodzinne zdjęcia? Zrób najlepszy prezent pod Choinkę

Od kiedy zacząłem robić zdjęcia swojej cudownej rodziny, jednymi z moich najbardziej udanych prezentów pod choinkę były wybrane i oprawione w ramkę kadry z mijającego roku.

Dzięki temu, do dzisiaj na ścianach czy komodach mamy „historyczne” obrazy przedstawiające nas lata temu. Czasem wydaje się, że lata świetlne temu 🙂

W naszych czasach, gdzie modne hasło to „go digital” albo „go to the cloud” tradycyjna odbitka fotograficzna umiera, albo już przestała istnieć. Oczywiście z jednej strony to zrozumiałe (sam zdjęcia biznesowe dostarczam w postaci elektronicznej na Dropbox), z drugiej jednak powoduje, że poza zasobami naszych dysków fotografia rodzinna nie pojawia się więcej w znamy nam z przeszłości sposób.

Na szczęście są firmy jak Alboom.pl, które będąc tradycyjną drukarnią pomogą nam wykonać dowolne pamiątki z posiadanych zdjęć. Rodzinnych, z fantastycznej, egzotycznej podróży, uroczystości czy po prostu wypadu za miasto.

Wspominam często moment, kiedy odbierało się w zakładzie fotograficznym odbitki („wszystkie dobre poproszę”), a potem pieczołowicie wkładało w albumy. Dzisiaj taki fotoalbum można złożyć sobie siedząc wygodnie w domu, a gotową książkę wysłać np. do swoich rodziców na drugi koniec świata prosto z drukarni.

Ja miałem ostatnio przyjemność „testowania” nowego produktu drukarni Michała Pakiera, czyli kalendarza A3 PRO. To „PRO” ma największe znaczenie bo określa klasę papieru, na którym kalendarz jest drukowany. Szczegóły techniczne znajdziecie na stronie, gdzie można rozpocząć edycję własnego egzemplarza.

Po odebraniu i wzięciu do ręki kalendarza, który przygotowałem dzień wcześniej (terminy realizacji mają naprawdę szalone) od razu da się wyczuć klasę produktu. Papier jest po prostu niesamowicie aksamitny i matowy.

Wiecie, taka druga część skali na której znajduje się „błyszczący”, owszem fajny ale bardzo powszedni. Ten Mohawk Superfine to zdecydowanie papier klasy premium.

Co ważne – druk na nim jest również aksamitny. A co istotne dla mnie – zdjęcia czarno–białe drukują się świetnie.

Podsumowując – bo nie ma się co dłużej rozpisywać – jeśli masz zdjęcia rodzinne, warto skorzystać z Alboom.pl i przygotować pod tegoroczną choinkę kilka unikalnych i pełnych dobrej energii prezentów.

Z własnego doświadczenia wiem, że sprawiają dużo więcej radości obdarowanym niż cokolwiek co można po prostu kupić w pierwszym lepszym sklepie. Bądź fajnym Mikołajem, bądź jak Michał 🙂 A jeśli nie masz jeszcze fajnych zdjęć rodzinnych – chętnię pomogę 🙂