Fotoobraz od Saal–Digital, recenzja

Idąc za ciosem, poprosiłem Saal–Digital o możliwość testowania kolejnego ich produktu. Tym razem wybór padł na fotoobraz. Twoje zdjęcie powiększone do formatu 40×60 albo 70×100 i powieszone w salonie? Tak, to jest właśnie klasyczny fotoobraz.

Jak zwykle w przypadku zamawiania artykułów w Saal–Digital wszystko odbywa się przez aplikację. Projektowanie obrazu jest jak się domyślacie o wiele prostsze niż składanie fotoksiążki, ale zasadniczo wszystkie kroki są podobne, czytelne, proste.

Ponieważ moje zdjęcia schodzą z matrycy Nikona w formacie 2:3, postanowiłem nie zmieniać proporcji obrazu i wybrałem wielkość druku w rozmiarze 40 cm x 60 cm.

Jako materiał, na którym wydrukowane zostanie zdjęcie, wybrałem Alu Dibond. I mogę śmiało polecić ten rodzaj podkładu, nie dość, że jeden z tańszych z tych „do wyboru”, to jednocześnie bardzo elegancki, sztywny, wysokiej jakości.

Na zakończenie przygotowywania zamówienia, dokupiłem standardowe zawieszki, które również okazały się świetne i wystarczające do pewnego i estetycznego zawieszenia obrazu na ścianie. 

Sam fotoobraz dostarczony przez DHL zapakowany był w sposób odporny na wszystko, w kilka warstw kartonów, pianek, folii, etc. – full profeska. 

Same plusy. Jedyny minus jaki widzę to cena. Za fotoobraz w formacie 40×60, podłoże Alu Dibond z zawieszkami i dostawą do Polski zapłaciłem 285 zł. Na szczęście od Saal–Digital dostałem solidny rabat, więc nie było tak źle.

U mojego kumpla Michała Pakiera w Studiouh na piance PVC (materiał inny i tańszy niż Alu Dibond) w formacie 50 cm x 70 cm zapłacę 50 zł. Za 70×100 (a to już jest ogromny obraz, wierzcie mi) odpowiednio – 100 zł. 

Spora różnica. A nawet bardzo duża. Wybór – jak zawsze, należy do Ciebie. Ja z obrazu na ścianie jestem bardzo zadowolony. 100% jakość i błyskawiczna realizacja. Polecam. 

ps. zdjęcie obrazu na ścianie wykonane iPhonem, stąd te deformacje. Obraz jest prostokątny i idealnie prosty 🙂